WYPRAWY 2017

WŁOCHY 2017: PIERWSZE KROKI W DOLOMITACH

TERMIN: 07 – 16 lipca 2017 oraz na zamówienie

Te grupy górskie są ojczyzną ferrat, zwanych „klettersteige”. To tutaj Austriackie Towarzystwo Alpejskie (OEAV) rozpoczęło ideę udostępniania turystom trudnych szlaków górskich poprzez wyposażenie ich w stalowe drabiny, klamry i liny do przytrzymywania. Z czasem przerodziło się to w osobną aktywność górską, gdzie ubezpieczano urwiska skalne dostępne dotąd jedynie alpinistom. 

SŁOWENIA 2017: ALPY JULIJSKIE – najwyższe szczyty

TERMIN:   28 lipca – 6 sierpnia 2017  oraz na zamówienie.

Wysokie górskie wierzchołki, gęste lasy, zalesione pagórki, żyzne równiny i wreszcie łańcuchy niewysokich wzgórz – bo w Słowenii Alpy stopniowo przechodzą do Morza śródziemnego. O każdej porze roku Słowenia może zaproponować gościom coś atrakcyjnego: zima należy do narciarzy, wiosną i jesienią warunki sprzyjają amatorom górskich wędrówek, a latem miłośnicy słońca i kąpieli ściągają nad słoweńskie jeziora i pas wybrzeża nad Adriatykiem. Zaś ludzie lubiący adrenalinę zagłębiają się w góry, by w głębokich wąwozach, czy w rwącym górskim potoku poczuć dreszczyk emocji.

WŁOCHY 2017: DOLOMITY – najtrudniejsze via ferraty

TERMIN:  25 sierpnia – 3 września 2017 oraz na zamówienie

Te grupy górskie są ojczyzną ferrat, zwanych „klettersteige”. To tutaj Austriackie Towarzystwo Alpejskie (OEAV) rozpczęło ideę udostępniania turystom trudnych szlaków górskich poprzez wyposażenie ich w stalowe drabiny, klamry i liny do przytrzymywania. Z czasem przerodziło się to w osobną aktywność górską, gdzie ubezpieczano urwiska skalne dostępne dotąd jedynie alpinistom.

WŁOCHY 2017: LAGO DI GARDA – via ferraty, canyoning, rowery.

TERMIN: 29 września-07 października 2017 oraz na zamówienie.

„Raj na Ziemi” powie każdy, kto choć raz znajdzie się w otoczeniu Jeziora Garda. Krystalicznie czysta woda odbijająca skrzesane ściany okolicznych gór. Skały i roślinność w odwiecznej walce o terytorium. średniowieczne zamki na niedostępnych wzgórzach. Winnice i gaje oliwne. I niezwykle atrakcyjne „Orle Perci” pozwalające spojrzeć na to wszystko z lotu ptaka. Strome, pełne zapierających dech w piersi widoków. Dobrze ubezpieczone, w doskonałej skale. Wśród nich kilka najwyższej próby; dla ambitnych, dla wytrwałych, dla fanatyków.

kontakt w sprawie wypraw: tutaj